A megyeszékhelyen délután kezdődött a megemlékezés az István-téri Petőfi-szobornál, ahol több százan gyűltek össze leróni tiszteletüket a szabadság oltárán életüket áldozó márciusi ifjak emléke előtt.
A megemlékezés imával kezdődött, elsőként Ft. Hársfalvi Ottó, a római katolikus Székesegyház plébánosa majd pedig Nt. Higyed János, a Kültelki református egyházközség lelkipásztora mondott imát. Ezt követően felléptek a Balcescu-Petőfi Általános Iskola diákjai valamint a Székesegyház énekkara.
Petőfi szobrának megkoszorúzása előtt Kereskényi Gábor, az RMDSZ városi szervezetének az elnöke mondott köszöntő beszédet. „Március 15-e van. Azért jöttünk össze, hogy az 1848-as szabadságharc hőseire emlékezzünk. De nem elkoptatott szólamokkal, nem a múltba révedve, hanem lelkiekben arra a feladatra készülve, amely ránk vár. A szabadságharc nem ért véget, itt van velünk, bennünk, lelkünkben, abban a reményünkben, hogy a közelgő tavasszal, a természet megújulásával együtt megújul nemzetünk is"- zárta ünnepi beszédét Kereskényi.
A köszöntő után számos szervezet, intézmény képviselője, valamint magánszemély helyezhette el az emlékezés virágait Petőfi-szobránál. A megemlékezés nemzeti imánkkal, a Himnusszal zárult.
Az Északi Színházba folytatódott az ünnepi megemlékezés. Elsőként Csehi Árpád, az RMDSZ megyei szervezetének az elnöke mondott köszöntőt. Beszédében a nemzeti összefogásra, az ünnep valódi üzenetére hívta fel a hallgatóság figyelmét. „A szabadságharc idején védeni kellett a hidakat, most viszont építeni kell azokat"- hangsúlyozta ki Sógor Csaba, Európai Parlamenti képviselő az Északi Színházban elmondott beszédében.
Dr. Pelyach István, a Szegedi Egyetem történészprofesszora izgalmas előadás keretében foglalta össze a '48-as eseményeket.
Ahogyan az előző években is, végül felléptek a Harag György Társulat művészei. A színészek verses összeállítással ídézték fel az 1848-as események hőseinek emlékét.
A képekre kattintva elérhető a galéria